לתיאום בדיקת ראייה למשקפיים
ע"י אופטומטריסט

התקשרו אלינו 054-5544374
או השאירו פרטים בטופס ונחזור אליכם בהקדם.

 

מהי בדיקת ראייה למשקפים?

כאשר מתעורר החשד אצל מטופל או הסובבים אותו, כי ישנו ליקוי בראייתו, עליו להגיע לבדיקת אופטומטריסט. 

שלבי הבדיקה באופטיקה מאיר עיניים במודיעין: 

1. מילוי שאלון רפואי- בשאלון זה אנו מעוניינים לדעת על מהות הבעיה (למשל טשטוש ראיה, כפילות ראיה, כאבי ראש, מאמץ בקריאה ועוד), מתי החלה, היסטוריה משפחתית הקשורה לעיניים ופרטים נוספים שיסייעו באבחון מדויק של הבעיה על מנת לספק טיפול הולם.

בדיקה סובייקטיבית

2. בדיקת חדות ראיה (Visual Acuity Test)- בבדיקה זו נבחן את היכולת של המטופל לראות גדלים שונים של מספרים וצורות במרחקים שונים. הבדיקה בוחנת כל עין בנפרד.
3. מספר בדיקות לאבחון תפקוד ראייתו של המטופל. יתכן שהמטופל רואה חד, אך יש לו קושי להניע את עיניו בכיוונים שונים ובכך יכולים לגרום לקשיים בתפקודים יומיים כגון בזמן קריאה.
4. בדיקה אוביקטיבית (Objective Test)- בבדיקה זו נרצה לבחון את הכוח התשבורתי ("מה המספר") של העין באמצעות מכשיר שנקרא Retinoscope או Autorefractometer. כך אנו יודעים את המצב התשבורתי של עיניו מבלי לשאול את המטופל כל שאלה.
5. בדיקה סוביקטיבית (Subjective Test) – בבדיקה זו אנו שואלים את הפציינט כיצד נח לו לראות במצבים שונים (לא בהכרח שהנוחות עם מרשם סוביקטיבי תהייה זהה למרשם האוביקטיבי).
6. בדיקות תפקוד עם המרשם הסוביקטיבי- כדי לחזות את התפקוד של המטופל עם המרשם שיקבל במצבים שונים של היום (לדוגמא במעבר המבט מרחוק לקרוב).
*יש לציין כי סדר הבדיקות יכול להשתנות או גם מספר הבדיקות (יתכן שיבוצעו חלקן או כולן ואף בדיקות נוספות), בהתאם לצורך הספציפי של אותו מטופל.

המרשם הסופי למשקפיים יקבע לאחר שכלול כל הבדיקות גם יחד כדי לאפשר את הראייה הטובה ביותר עם הנוחות המירבית למטופל.

עוד על בדיקת ראייה מקיפה:

http://www.optometrists.ab.ca/sight-test-or-eye-exam
http://www.children-special-needs.org/parenting/preschool/pediatric_eye_exams.html